AOC E4 CU34E4CW computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD LED Black
AOC E4 CU34E4CW computer monitor 86.4 cm (34") 3440 x 1440 pixels UltraWide Quad HD LED Black está agotado y se enviará tan pronto como vuelva a estar disponible.
Maximize productivity with the CU34E4CW 34" WQHD monitor
Experience the power of performance with the CU34E4CW. This 34" UWQHD monitor delivers stunning visuals at a smooth 120Hz refresh rate, enhanced by Hardware Anti-Blue Light and HDR10 for eye comfort and vivid clarity. Equipped with a 90W PD docking station, Smart KVM for seamless device control, and a built-in 5MP webcam, it's the all-in-one solution for modern multitasking and efficient hybrid workspaces.
| Display | |
|---|---|
| Display diagonal | 86.4 cm (34") |
| Display resolution | 3440 x 1440 pixels |
| Native aspect ratio | 21:9 |
| Display technology | LED |
| Touchscreen | No |
| HD type | UltraWide Quad HD |
| Panel type | VA |
| LED backlight | Yes |
| Backlight type | W-LED |
| Display brightness (typical) | 300 cd/m² |
| Response time | 4 ms |
| Response time measurement type | GTG (Gray to Gray) |
| Anti-glare screen | Yes |
| Screen shape | Curved |
| Screen curvature rating | 1500R |
| Contrast ratio (typical) | 3500:1 |
| Contrast ratio (dynamic) | 20000000:1 |
| Maximum refresh rate | 120 Hz |
| Viewing angle, horizontal | 178° |
| Viewing angle, vertical | 178° |
| Display number of colours | 1.07 billion colours |
| Pixel pitch | 0.23175 x 0.23175 mm |
| Pixel density | 109.68 ppi |
| Digital horizontal frequency | 30 - 190 kHz |
| Digital vertical frequency | 48 - 120 Hz |
| Display diagonal (metric) | 86.36 cm |
| Local dimming | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) supported | Yes |
| High Dynamic Range (HDR) technology | High Dynamic Range 10 (HDR10) |
| Haze rate | 25% |
| Surface hardness | 3H |
| Colour gamut standard | sRGB |
| sRGB coverage (typical) | 120.6% |
| Performance | |
|---|---|
| VESA Adaptive Sync support | Yes |
| Flicker-free technology | Yes |
| Low Blue Light technology | Yes |
| Multimedia | |
| Built-in speaker(s) | Yes |
| Built-in camera | Yes |
| Number of speakers | 2 |
| RMS rated power | 10 W |
| Megapixel (approx.) | 5 MP |
| Design | |
| Market positioning | Office |
| Product colour | Black |
| Frameless design | Yes |
| Front bezel colour | Black |
| Detachable stand | Yes |
| Certification | WEEE,REACH compliant,RoHs compliant,HF,CB,TUV-GS-Mark,TUV Ergo,EAC,FCC |
| Ports & interfaces | |
| Built-in USB hub | Yes |
| USB hub version | 3.2 Gen 1 (3.1 Gen 1) |
| USB upstream port type | USB Type-C |
| Number of upstream ports | 2 |
| Number of downstream ports | 4 |
| Number of USB Type-C upstream ports quantity | 2 |
| USB Type-A downstream ports quantity | 4 |
| USB Type-C DisplayPort Alternate Mode | Yes |
| USB Power Delivery | Yes |
| USB Power Delivery up to | 90 W |
| HDMI | Yes |
| HDMI ports quantity | 2 |
| HDMI version | 2.1 |
| DisplayPorts quantity | 1 |
| DisplayPort version | 1.4 |
| Audio output | Yes |
| Headphone out | Yes |
| Headphone outputs | 1 |
| Built-in KVM switch | Yes |
| HDCP | Yes |
| HDCP version | 1.4/2.2 |
| Network | |
| Ethernet LAN | Yes |
| Ergonomics | |
| VESA mounting | Yes |
| Panel mounting interface | 100 x 100 mm |
| Cable management | Yes |
| Cable lock slot | Yes |
| Cable lock slot type | Kensington |
| Height adjustment | Yes |
| Adjustable height (max) | 18 cm |
| Swivelling | Yes |
| Swivel angle range | -180 - 180° |
| Tilt angle range | -5 - 21° |
| Picture-in-Picture | Yes |
| Tilt adjustment | Yes |
| Power | |
| Energy efficiency class (SDR) | D |
| Energy efficiency class (HDR) | G |
| Energy consumption (SDR) per 1000 hours | 20 kWh |
| Energy consumption (HDR) per 1000 hours | 46 kWh |
| Power consumption (typical) | 38 W |
| Power consumption (standby) | 0.5 W |
| Power consumption (off) | 0.3 W |
| Power supply type | Internal |
| Energy efficiency scale | A to G |
| Packaging content | |
| Cables included | AC, HDMI, DisplayPort, USB Type-C |
| DisplayPort cable length | 1.8 m |
| HDMI cable length | 1.8 m |
| Weight & dimensions | |
| Width (with stand) | 808.8 mm |
| Depth (with stand) | 252.2 mm |
| Height (with stand) | 252.2 mm |
| Weight (with stand) | 10.1 kg |
| Width (without stand) | 808.8 mm |
| Depth (without stand) | 101.5 mm |
| Height (without stand) | 365.4 mm |
| Weight (without stand) | 7.33 kg |
| Packaging data | |
| Package width | 930 mm |
| Package depth | 188 mm |
| Package height | 525 mm |
| Package weight | 13.8 kg |
| Sustainability | |
| Sustainability certificates | EPEAT Gold, EPEAT Climate +, TCO |
| Doesn't contain | Mercury, PVC/BFR |
| General | |
| Product family | E4 |
| Recycling data | |
| Post-consumer recycled plastic | 85% |