Lenovo 4Y51T62792 mouse Universal Ambidextrous Bluetooth IR LED 4000 DPI
Lenovo 4Y51T62792 mouse Universal Ambidextrous Bluetooth IR LED 4000 DPI está agotado y se enviará tan pronto como vuelva a estar disponible.
An ultra-slim, AI-assisted mouse built for modern hybrid professionals. The ThinkPad Bluetooth Presenter Mouse (Aura Edition) combines precise mouse control and intuitive presentation tools in one sleek, travel-ready design. Switch seamlessly between daily work and presentation modes, enjoy AI-assisted productivity with a dedicated AI button, and stay efficient wherever you work - at your desk, in meetings, or on the go.
| Mouse | |
|---|---|
| Purpose | Universal |
| Device interface | Bluetooth |
| Movement detection technology | IR LED |
| Scroll type | Wheel |
| Buttons quantity | 7 |
| Movement resolution | 4000 DPI |
| Number of movement resolution modes | 3 |
| Number of scroll wheels | 1 |
| Bluetooth Low Energy (BLE) | Yes |
| Buttons durability (million clicks) | 5 |
| Certification | CB, TUV Mark, CE, cTUVus, FCC, IC, IMDA, WPC, SIRIM, NBTC-SDOC, SDPPI, NTC, AITI, TRC, NCC, BSMI, MSIP, VCCI, JRF, KVALITET, ICASA, TRA, NTRA, MOC, PTA, ICT, EQM, BOCRA, ARCT, ETA, NCA, POTRAZ, NOM, EAC, etc. |
| Design | |
|---|---|
| Form factor | Ambidextrous |
| Colour name | Thunder Grey |
| Product colour | Grey |
| Ergonomics | |
|---|---|
| Cable length | 0.5 m |
| Power | |
|---|---|
| Power source | Batteries |
| Rechargeable | Yes |
| Battery technology | Lithium |
| Battery capacity | 800 mAh |
| USB Type-C charging port | Yes |
| Battery recharge time | 2 h |
| Operational conditions | |
|---|---|
| Operating temperature (T-T) | 0 - 40 °C |
| Operating relative humidity (H-H) | 20 - 95% |
| System requirements | |
|---|---|
| Windows operating systems supported | Windows 10, Windows 11 |
| Weight & dimensions | |
|---|---|
| Width | 106.2 mm |
| Depth | 57.3 mm |
| Height | 30 mm |
| Weight | 60 g |
| Packaging data | |
|---|---|
| Quantity per pack | 1 pc(s) |
| AC adapter included | No |
| Package width | 136.5 mm |
| Package depth | 100.5 mm |
| Package weight | 209.7 g |
| Package height | 49 mm |
| Package type | Box |
| Other features | |
|---|---|
| Connectivity technology | Wireless |
-
Grade
-
Part Number
Brand New – This product is Brand New and in it’s original
packaging.
New - Open Box - This product is unused but the box has been opened.
New – No Box – This product is unused but doesn’t come with
the original box/packaging.
Refurbished – This product has been refurbished by ourselves
or by the manufacturer.
Excellent Used – This item is used, tested and fully working
but in like new condition. It may come with it’s original packaging or not,
please check the product description.
Good Used – This item is used, tested and fully working but
will show signs of cosmetic wear and tear. It may come with it’s original packaging
or not, please check the product description.
Parts – This item is sold just for parts, meaning it is
unworking or unable to serve it’s purpose. It may come with it’s original packaging
or not, please check the product description.
Brand New Products: All our Brand New products come with Manufaturer warranty. These can vary in length and it's important to check with the manufaturer of the product what warranty they provide and what is covered.
Used Products: All our used products come with 1 years warranty provided by us and some products may have manufaturer warranty.
Refurbished Products: With our refurbished products, we offer a free 3-month warranty which covers all software and hardware issues, that have not been influenced by the customer. There is also Manufactured Refurbished products which they will specify how long their warranty is.
Custom Gaming PCs: All our Custom PCs by default come with 3 years warranty. This includes parts and labour. You can also upgrade to 5 years warranty. Our warranty includes all hardware issues relating to the machine. If there is any faults, we will attempt to solve this remotely and if needed get the PC collected and back to base for repair.
Read more - Warranty Information













